Tišnovská televize přechází na YouTube

Vážení diváci Tišnovské televize od 1. 4. 2021 budete moci sledovat naše pořady pouze na YouTube kanálu, kde na vás čeká 1100 videí plných reportáží, rozhovorů, dokumentů a přímých přenosů z našeho města. 31. března 2021 dojde k ukončení vysílání TTV prostřednictvím kabelové televizní sítě, jejíž technologické možnosti jsou již dávno za zenitem. Celý YouTube kanál Tišnovská televize, který vznikl v roce 2009, jsme zrekonstruovali a doplnili o veškerá dostupná videa z Tišnova a neustále jej aktualizujeme. Ať už budete náš YouTube kanál sledovat na počítači, tabletu, mobilu nebo na chytrých televizích, budete mít k dispozici největší video archiv z Tišnova.

Vše na jednom místě aktuálně, kompletně a přehledně
Proto, abyste se dokázali lépe orientovat v tom obrovském množství videí, roztřídili jsme je do tematických i žánrových celků v rámci Playlistů, které jsme navíc sdružili do okruhů a vybavili je jednotnými grafickými prvky.
1. Vše, co se týká oficiálních aktivit našeho města naleznete v okruhu s názvem Město Tišnov, kde jsou playlisty: Z radniceProměny TišnovaZasedání zastupitelstva.
2. V samostatné kategorii se objeví playlisty, které se věnují: VzděláváníSociální péči a Práci a posnikání.
3. To, že je Tišnov velmi bohatý na společenský, kulturní a sportovní život není třeba zdůrazňovat, a proto se mu věnuje okruh s názvem Život v Tišnově, kde naleznete playlisty: Ze společnostiKulturaSport a Spolky.
4. Veškeré pamětihodnosti a turisticky atraktivní místa naleznete v kategorii Křížem krážem Tišnovskem, kde se objevují videa nejen z našeho města – Poznej Tišnov, ale i z širší oblasti s názvem Tišnovsko a zařadili jsme sem i ikonický seriál Příroda Tišnovska s Janem Lacinou.
5. Pro ty, kteří se chtějí podívat do Archivu TTV, tak je připravena stejnojmenná kategorie, která obsahuje všechny historické Týdeníky TTV, ale i zajímavý projekt Ukaž, co umíš a Kinematograf.
6. Pokud vás zajímají žánrová členění, tak v kategorii Žánry naleznete: ReportážeRozhovoryDokumenty a do budoucna rovněž Živé přenosy, respektive jejich záznamy.

Kde lze alternativně sledovat TTV
Přestože je zjevné, že většina diváků sleduje naše pořady primárně prostřednictvím internetu a YouTube kanálu, může pro některé naše dříve narozené diváky, nebo pro ty, kteří nemají připojení k internetu, znamenat ukončení vysílání prostřednictvím kabelového televizního rozvodu krok do nejistých vod. Pro tyto diváky jsme připravili dostupné alternativy sledování TTV, které budou k dispozici ihned jakmile to epidemiologická opatření dovolí, a to na několika místech:
Městská knihovna Tišnov, umožní sledovat nejnovější videa nebo pořady z archivu na počítačích knihovny, kdykoli během otevírací doby. Pro seniory jsou připravena pravidelná promítání na velkém plátně v pátky od 8.00 do 18.00 ve velkém sále.
Turistické informační centrum poskytne sledování na počítači kdykoli během otevírací doby nejdéle však do 30 minut před jejím koncem.
Kina Svratka bude nejnovější videa promítat ve vestibulu kina vždy před představeními a ti dříve narození možná nepohrdnou filmovým týdeníkem před představeními.
Centrum sociálních služeb (kde dnes ani kabelová TV není) umožní klientům sledovat jednou týdně v pravidelném čase na plátně nejnovější videa i výběr dle jejich přání, a to v knihovně Penzionu na Králové 1742, kde jim navíc pracovnice CSS podá pomocnou ruku se základní obsluhou PC. Přesný termín bude zveřejněn, jakmile tuto službu epidemiologická situace dovolí.

Pomoc těm, kteří si nebudou vědět rady
Kromě zaměstnanců knihovny, TIC či CSS, kteří na místě poradí, jak se dívat na YouTube kanál, je možné o pomoc požádat prostřednictví emailu: televize@kulturatisnov.cz
nebo v pondělky a středy od 9:00 do 15:00 hod na telefonním čísle:
+420 530 334 015

Jak se dívat na YouTube kanál Tišnovské televize
YouTube TTV lze sledovat buď prostřednictvím počítače, mobilních zařízení nebo chytré televize, které jsou připojeny k internetu. Zde je jednouchý návod krok za krokem.

A. Dívám se pomocí internetového prohlížeče na počítači
1. Otevřete si internetový prohlížeč na vašem počítači nebo tabletu. Nejpoužívanější jsou: Google Chrome, Moilla Firefox, Internet Explorer, Safari.
2. Do adresního řádku prohlížeče zadejte URL adresu: youtube.com tím vstoupíte na webové stránky YouTube.
3. Do vyhledávacího pole YouTube zadejte: tišnovská televize a zmáčkněte na hledat (lupa)
4. Objeví se vám nabídka vyhledaných výsledků, kde uvidíte toto pole, myší na něj klikněte.
5. Dostali jste se na stránky YouTube kanálu Tišnovské televize, kde si můžete vybírat z obsahu.

B. Dívám se pomocí mobilní aplikace
1. Nainstalujte si do tabletu nebo telefonu aplikaci YouTube, pokud již není předinstalována od výrobce.
2. Otevřete aplikaci a do vyhledávacího pole zadejte: tišnovská televize a zmáčkněte na hledat (lupa)

C. Dívám se pomocí chytré televize
1. Na Chytrých televizích bývá aplikace YouTube jejich standardní součástí, pokud není, nainstalujte si ji pomocí manuálu k vaší TV.
2. Na dálkovém ovladači stiskněte tlačítko s nabídkou aplikací (například na TV Samsung je to barevný diamant)3. Otevřete aplikaci a do vyhledávacího pole zadejte: tišnovská televize a zmáčkněte na hledat (lupa)